Nils Polska

logo

Zrównoważone smarowanie: jak ekologiczne są Twoje smary?

Ochrona środowiska staje się coraz istotniejszym tematem nie tylko na agendzie politycznej, ale również w działaniach poszczególnych firm. Rosnąca świadomość konsumentów w znaczący sposób premiuje firmy ekologiczne, używające bezpiecznych produkty czy smary. Wystarczy, że Twoje przedsiębiorstwo zacznie korzystać z ekologicznych olejów Nils, by zdobyć kolejne cenne punkty u potencjalnych klientów. W ten sposób ochrona środowiska nie tylko pozwoli chronić rzeki i lasy, ale przełoży się też na konkretny wzrost przychodów firmy.

Wpływ olejów i smarów na środowisko

Pozornie może się wydawać, że ilość stosowanych w przemyśle smarów jest bardzo mała. Nie oznacza to jednak, że nie stanowią one ogromnego niebezpieczeństwa dla środowiska. Nawet niewielki przeciek takich substancji do ekosystemu może spowodować śmierć organizmów żywych. Z tego powodu utylizacja zużytych smarów obwarowana jest licznymi przepisami prawnymi. Pochodzenie smarów ma szczególne znaczenie w takich branżach, gdzie mogą one przedostać się do żywności. Dotyczy to w szczególności rolnictwa oraz przetwórstwa. Nie oznacza to jednak, że inne gałęzie gospodarki nie mogą zyskać na stosowaniu biodegradowalnych środków smarujących — w szczególności pod kątem wizerunkowym.

Dlaczego warto stosować profesjonalne smary i oleje przyjazne środowisku?

Czy stosowanie ekologicznych środków smarujących w ogóle ma sens? Wskazuje na to wiele istotnych argumentów:

  • Biodegradowalne smary i oleje Nils są znacznie bezpieczniejsze nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi. Dlatego też są one podstawowym wyborem w przypadku branży farmaceutycznej czy spożywczej. Jednak także inne firmy borykają się z problemem bezpieczeństwa produktu dla klienta.
  • Stosowanie ekologicznych produktów staje się dziś doskonałym narzędziem marketingu w Europie. Wielu konsumentów coraz częściej wybiera produkty, myśląc o ochronie środowiska.
  • Wysokiej jakości profesjonalne smary i oleje przyjazne środowisku charakteryzują się często lepszymi właściwościami, niż ich klasyczne odpowiedniki.

Warto również zwrócić uwagę na przepisy unijne, które coraz bardziej promują firmy przyjazne środowisku. Choć aktualnie stosowanie smarów biodegradowalnych nie generuje żadnych korzyści finansowych, w przyszłości może się to szybko zmienić. W takiej sytuacji firmy posiadające już sprawdzonych dostawców i utarte łańcuchy dostaw.

Produkty Nils Polska dla firm dbających o środowisko

W laboratoriach Nils cały czas trwają zaawansowane badania nad właściwościami olejów i smarów, a także ich wpływem na ekosystemy. Ich efektem są profesjonalne produkty przeznaczone ekologicznych zastosowań. W szczególności możemy zaoferować:

  • Biodegradowalne smary rolnicze. Sprawdzają się w maszynach polowych oraz przy zajmowaniu się inwentarzem. Dzięki nim plony oraz produkty odzwierzęce są w pełni bezpieczne dla konsumentów.
  • Przemysł spożywczy i farmaceutyczny musi korzystać ze smarów i olejów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Takie produkty również można znaleźć w ofercie Nils Polska, będąc pewnym ich wysokiej wydajności i skuteczności, a także maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.
  • Niektóre prace wykonywane są w warunkach chronionego środowiska naturalnego. Dotyczy to w szczególności ratraków, ale też koparek i innego ciężkiego sprzętu. Ewentualny wyciek oleju na miejscu prac może spowodować prawdziwą katastrofę dla zamieszkujących te obszary zwierząt. Dlatego też opracowaliśmy w pełni bezpieczne oleje do układów hydraulicznych, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla flory i fauny. Nawet przy dużym wycieku.
  • Specjalnego smarowania wymagają także oczyszczalnie ścieków oraz zakłady energetyczne. Nasze produkty będą przydatne także w firmach zajmujących się ochroną środowiska.

Doskonalimy naszą ofertę z myślą o innych branżach i gałęziach gospodarki. Dzięki temu każda firma znajdzie u nas środki smarne o pożądanych właściwościach, a jednocześnie w pełni przyjazne środowisku.

Jak wprowadzić biodegradowalne środki smarne do swojej firmy?

Produkty Nils Polska charakteryzują się doskonałymi właściwościami, porównywalnymi, a często nawet przewyższającymi standardowe smary i oleje stosowane w przemyśle. Oznacza to, że wystarczy wyczyścić układ centralnego sterowania lub pojemnik na olej dowolnej maszyny czy urządzenia, a następnie zalać je wybranym produktem naszej firmy. Nie ma potrzeby dostosowywania smarowanych mechanizmów do nowego smaru. Dzięki temu przejście na stronę przyjazną środowisku jest jeszcze łatwiejsze, a co ważniejsze – nie generuje dodatkowych kosztów. Natomiast po stronie korzyści można wymienić wiele istotnych aspektów.

Korzystając z tej strony zgadasz się na wykorzystywanie i przetwarzanie danych w postaci ciasteczek. Więcej informacji na temat przetwarzanych danych znajdziesz w regulaminie i polityce prywatności oraz obowiązku informacyjnym RODO.