Nils Polska

logo

Smary i oleje do maszyn leśnych

Smary i oleje do maszyn leśnych to ważny element konserwacji maszyn. Te z nich, które są przeznaczone do pracy w lasach, podlegają intensywnej eksploatacji podczas codziennego użytkowania. Pracują one w trudnych warunkach m.in., dlatego że są narażone na zanieczyszczenia w postaci brudu, wilgoci, a nierzadko także skrajnie niskich oraz wysokich temperatur. To właśnie dlatego tak bardzo ważne jest, aby w  maszynach wykorzystywanych podczas pracy w środowisku leśnym używać odpowiedniego rodzaju smarów i olejów.

Jakie korzyści płyną z korzystania z profesjonalnych smarów i olejów?

Odpowiednio wykorzystywane smary i oleje do maszyn leśniczych odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tego typu urządzeń. Preparaty z tej kategorii pomagają chronić metalowe powierzchnie przed korozją, a także zmniejszają ryzyko przetarcia się ruchomych części. Zapobiegają one gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści, nie powinno nikogo dziwić, że smary i oleje mogą pomóc wyraźnie poprawić wydajność maszyny oraz wydłużyć żywotność sprzętu.

O czym trzeba pamiętać podczas korzystania ze smarów i olejów Nils?

Jeszcze zanim wybierzesz smary i oleje do maszyn leśnych, należy wziąć pod uwagę kompatybilność. Produkty Nils Polska nie są żadnym wyjątkiem pod tym względem. Przykładowo, niektóre spośród dostępnych na rynku olejów oraz smarów mogą okazać się niekompatybilne z niektórymi rodzajami tworzyw sztucznych lub gum, z których wytwarza się niektóre elementy maszyn. Aby uniknąć kosztownego błędu, należy zapoznać się z:

  • instrukcją obsługi maszyny lub z producentem — dzięki temu będziemy w stanie określić, jakie rodzaje olejów i smarów są zalecane do danego modelu,
  • zaleceniami producenta danego smaru/oleju.

Wreszcie, podczas wyboru smarów i olejów do maszyn leśnych warto zwrócić uwagę na wymagania eksploatacyjne. Taki stan rzeczy wynika stad, iż niektóre smary i oleje mogą być przeznaczone do określonych zastosowań, takich jak na przykład wysokie ciśnienie lub praca w niskich temperaturach.

Na koniec, smary i oleje muszą być odpowiednio przechowywane, jeśli zależy Ci na tym, by przez długi czas zachować ich skuteczność. Preparaty smarujące do maszyn przechowywane w chłodnym oraz suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub źródeł ciepła. Pojemniki powinny być szczelnie zamknięte, gdy nie są używane, aby zapobiec zanieczyszczeniu.

Zainwestuj w niezawodność maszyny z Nils Polska

Jedną z firm, która ma w swojej ofercie wysokiej jakości smary i oleje do maszyn, jest Nils Polska. Dlaczego skorzystanie z oferty Nils to dobry pomysł?

Nils Polska dostarcza na rynek całą gamę syntetycznych, mineralnych, biodegradowalnych i certyfikowanych smarów. Zapewniają  one wysoką skuteczność, dzięki czemu maszyny leśnicze mogą funkcjonować nawet w bardzo wymagających sytuacjach. Środki smarujące gwarantują wysoką efektywność pracy maszyn oraz ich komponentów, w tym między innymi silników, przekładni i układów hydraulicznych.

Nasze środki smarne gwarantują maksymalne osiągi i ochronę przed zużyciem przy pomocy fachowych wskazówek doświadczonych techników. Wieloletnie doświadczenie technologiczne, jakie zdobyło laboratorium Nils w zakresie analiz i usług diagnostyki predykcyjnej, pozwoliło na stworzenie wysokiej jakości produktów.

Oleje i smary do maszyn rolniczych to długofalowa inwestycja

Regularna konserwacja maszyn wykorzystywanych do pracy w warunkach leśnych sprawia, że urządzenia te zyskują dłuższą żywotność i rzadziej się psują. Jeśli podejdziemy do sprawy w ten sposób, możemy potraktować zakup smarów i olejów jako długofalową inwestycję w rozwój firmy.

Podobnie jak w medycynie, w przypadku maszyn również sprawdza się zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W wielu przypadkach okazuje się bowiem, że koszt naprawy uszkodzonego urządzenia może być znacznie wyższy w porównaniu z wydatkami, jakie należy ponieść, by kupić oleje oraz preparaty smarujące.