Smary i oleje to cenna pomoc podczas konserwacji maszyn przemysłowych. Maszyny przemysłowe są przygotowane do pracy w trudnych warunkach. Nie zmienia to jednak faktu, że są one każdego dnia poddawane nasilonej eksploatacji – zagrażają im np. takie czynniki jak wilgoć, kurz, pył czy odpryski farby, nie wspominając o wysokich temperaturach itp. Poznaj ofertę smarów i olejów do maszyn przemysłowych.
Smary i oleje do maszyn przemysłowych: co oferuje swoim klientom Nils Polska?
Niestety, praca maszyny w takim otoczeniu przekłada się na szybsze zużycie komponentów, co zwiększa ryzyko awarii. Czy można temu zaradzić? Na szczęście – tak. Aby osiągnąć ten cel, należy stosować wysokiej jakości smary i oleje do maszyn przemysłowych. Dzięki nim łatwiej o to, by zarówno układ centralnego smarowania, jak i pojedyncze, wymienne komponenty prawidłowo pracowały przez wiele lat. Do ciekawych rozwiązań w tym zakresie należą np. smary i oleje Nils.
Smary i oleje Nils — oleje i smary do maszyn przemysłowych. Dlaczego należy ich używać?
Ważną część oferty marki Nils Polska stanowią takie rozwiązania jak oleje czy smar do maszyn przemysłowych. Dlaczego się je stosuje? Działanie poszczególnych preparatów może być różne, ale zasadniczo celem, dla którego wykorzystuje się oleje i smary Nils, jest:
- ochrona metalowych elementów przed korodowaniem,
- zapobieganie przetarciom,
- usuwanie zanieczyszczeń,
- przedłużenie żywotności aparatury wykorzystywanej w przemyśle.
Jeśli odpowiednio podejdziemy do konserwacji maszyn przemysłowych z użyciem smarów i olejów, możemy potraktować to jako długofalową inwestycję w rozwój parku maszynowego i całej firmy.
Nils Polska – wysoka jakość przede wszystkim
Przemysł to taka branża, w której przypadku szczególnie ważną rolę odgrywa jakość. Dotyczy to zarówno samych maszyn przemysłowych, jak i preparatów, które wykorzystuje się podczas ich konserwacji. W takiej sytuacji z pewnością zadowoli Cię informacja, że asortyment Nils Polska obejmuje produkty, które zostały przetestowane i dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz spełniają najwyższe standardy jakościowe.
Nils Polska – co można znaleźć w ofercie?
W ofercie Nils Polska można znaleźć dziesiątki różnych produktów. Zaliczają się do nich na przykład:
- POLAR PLUS – jest to preparat, który ma za zadanie zapewnić ochronę antykorozyjną układom chłodzenia wykonanym ze stopów metali i aluminium. Regularne stosowanie tego środka zapobiega osadzaniu się kamienia, a także minimalizuje ryzyko tworzenia się osadów. W połączeniu z wodą POLAR PLUS zapewnia chłodzenie, co jest szczególnie korzystne w przypadku przegrzanych urządzeń. Środek ten jest wolny m.in. od azotanów i fosforanów, a zawarte w nim specjalne dodatki zapewniają np. ochronę gumowych uszczelek,
- CETAL – jest to smar o rzadkiej konsystencji, który stosuje się po to, by zapewnić konserwowanym urządzeniom odporność na różnice ciśnień oraz adhezję. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest fakt, że może być on stosowany w szerokim zakresie temperatur. Maksymalna dopuszczalna temperatura wynosi aż 250°C, dzięki czemu można stosować go w przypadku urządzeń działających w trudnych warunkach.
Preparaty konserwujące w branży przemysłowej – Nils. O czym jeszcze warto pamiętać?
Odpowiednio zastosowane środki konserwujące Nils mogą wydłużyć żywotność aparatury wykorzystywanej w przemyśle nawet o kilka lat. Jeśli chcesz osiągnąć ten cel, musisz jednak mieć na uwadze pewną kwestię. Aby uniknąć kosztownych błędów i uszkodzeń, warto przeanalizować zarówno instrukcję obsługi danej maszyny, jak i zalecenia producenta. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy można zastosować dany preparat oraz w jaki sposób należy to zrobić.
Przechowywanie smarów i olejów Nils
To jeszcze nie wszystko, ponieważ trzeba również wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio przechowywać poszczególne smary oraz oleje. W przeciwnym wypadku mogą one bowiem ulec zniszczeniu. Wymogi dla konkretnych produktów mogą nieco się różnić, aczkolwiek zazwyczaj smary i oleje do maszyn muszą być przechowywane w chłodnym oraz suchym miejscu. Ważne jest, by były one magazynowane z dala od światła słonecznego oraz źródeł ciepła. W przeciwnym wypadku preparaty mogą stracić swoje cenne właściwości użytkowe lub – co jest poważniejszym problemem – stworzyć ryzyko pożarowe.